Rybářství Kolář

Mohlo by se zdát, že vše začalo roku 2013. Od té doby provozujeme na Vysočině rybářství, kterému jsme o rok později s hrdostí propůjčili naše rodinné jméno - Kolář. Jeho historie, se ale začala psát mnohem dříve. Pokud zapátráme v archivech a kronikách, dostaneme se až k přelomu 14. a 15. století. Z té doby pochází první záznamy o chovu ryb v rybnících na Českomoravské vrchovině, konkrétně na Křižanovsku a Náměšťsku.

Sami tedy vidíte, že kořeny poctivého rybářského řemesla sahají tady u nás pořádně hluboko. A na tuto tradici po 2. světové válce navázal závod Státního rybářství Velké Meziříčí. Za desítky let vytvořil postupným slučováním rybníků a výstavbou chovných středisek pro lososovité ryby fond o vodní ploše necelých 800 hektarů – ovšem to je rozloha pouze rybníků. Po roce 1989 přešlo toto dědictví na akciovou společnost Rybářství Velké Meziříčí, kterou jsme v roce 2013 koupili my, rodina Kolářových.

Rozhodnutí začít s rybařinou nepřišlo jako blesk z čistého nebe. Naše rodina měla vždy blízko k půdě. Po Sametové revoluci jsme začínali hospodařit na 13 hektarech polí v rodných Lovčicích a postupně se vypracovali v jedny z nejvýznamnějších tradičních zemědělců a chovatelů dobytka, prasat či drůbeže v České republice. Vždy jsme se přitom řídili heslem, že to pravé bohatství pochází z čisté půdy, lesů a vod naší země.

Právě naše zkušenosti a úspěchy v tradičním zemědělství hrály nejdůležitější roli při rozhodování, zda bychom zvládli oživit slávu tuzemských sladkovodních ryb a vrátit je do jídelníčku českých rodin, především těch s dětmi, protože se jedná o vynikající pochoutku se skvělými nutričními hodnotami, prospěšnou pro zdraví každého dítěte i dospělého.

Dnes se kromě chovu pstruha duhového také dlouhodobě zabýváme chovem sivena amerického a dalších sladkovodních ryb, jako jsou kapr, amur, lín, candát, štika, sumec nebo tolstolobik. Za kvalitou našich ryb stojí především profesionální péče a maximální láska, se kterou se jejich chovu věnujeme, a také nádherná, zdravá příroda Vysočiny.

VOP_8074

Střediska

1/ středisko Křižanov

2/ středisko Náměšť nad Oslavou

3/ středisko Velké Meziříčí

OCENĚNÍ KVALITY
NAŠICH VÝROBKŮ

klasa A
Český výrobek
Top Delikatesa